Okunma

1716

Aşkta Güven Zamanı (12 Kasım-8 Aralık)

Sevgili Okurlarım,

Her aşk, farklı güzellikler içinde başlasa da, güvensizlik nedeniyle biten aşkların hikayesi hep aynıdır. Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyir zamanlarında, çiftler birbirlerine karşı daha ciddi, daha tutarlı ve daha güvenilir olmaya gayret ederler. Bir önceki Yay burcu sürecinde birbirini keşfeden aşıklar, bu süreçte bir adım daha öteye giderek, bir ömre benimle var mısın? diyebilecek kadar birbirlerine önem vermeye başlarlar.

Venüs Oğlak burcunda astrolojik olarak zorlu bir pozisyondur. Neden derseniz. Çünkü Venüs flörtçüdür, bağlanmaktan ziyade, tanımak, ilişki kurmak, hayatı farklı yanlarıyla keşfetmek ister. Oysaki Oğlak burcundaki Venüs ciddidir, disiplinlidir ve oldukça sorumluluk sahibidir. Bu yüzden ateş grubu burçlarda (yay, koç ve Aslan) soğuk duş tesiri yaratabilir. Toprak grubu Oğlak, Başak ve Boğalar için bu zaman dilimi, sevginin en lezzetli zamanlarıdır. Hava grupları Terazi, Kova ve İkizler bu etki altında şaşkınlık yaşarken, Su grubu Balık, yengeç ve Akrepler için, aşktaki duyarlılığın, güvenceyle pekiştirileceği zamanlardır.

Venüs Oğlak burcu zamanlarında aşk belli bir forma sokulur. Yapılandırılır, ne kadar doğru olduğuyla imtihan edilir. Artık macera dönemi sona ermiştir. Herşey belli bir olgunluk içinde değerlendirilmeli, sevgilinin her davranışı dikkate alınmalı ve şu soru muhakkak sorulmalıdır. Bu aşkta ne kadar güvendeyim. Bu soru tüm süreç boyunca ön plandadır. İster uzun yıllardır birlikte olun, isterse yeni tanışmış, hiç farketmez, Venüs Oğlak burcu sürecinde yaşadığınız ilişkiyi bu kıstaslar çerçevesinde ele alacağınız aşikardır. Sonunda türlü sınavlardan alnının akıyla geçen aşk yola devam ederken, diğerleri güzel bir anı olarak daima hatırlanacaklardır.

Bu sürecin sizlere, güven dolu, sağlıklı ve mutlu beraberlikler getirmesini ve, var olan ilişkilerin de sonsuza dek sürmesini dilerim.

Koç

Sevgili Koçlar, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek bu enerji, sizin gibi aktif ve son derece ateşli kişiler için, belli bir duraksama ve aşk konusunda ciddiyetleşme anlamına gelir ki, bu zorlayıcı olabilir. Ne gibi yansımalar görülür ve nelere dikkat etmek gerekir birlikte inceleyelim. Herşeyden önce Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyrinde aşk bildiğimiz anlamdaki tutkulu, deli dolu halini kaybeder. Emek sarfedilmesi, yaşanan ilişkinin temelinin sağlamlaştırılması muhakkak gerekir. Belli bir kısıtlama getiren bu etki altında aşk, hani kelime yerindeyse aşk olmaktan çıkar. Birlikte olduğunuz kişi veya şartlar gereği beraberliğe belli bir ciddiyet getirilmesi söz konusudur. Venüsün yay burcundaki o neşeli hali artık gerilerde kalmıştır. Görev ve sorumluluk ön plandadır. Sosyal statü, maddi güvence, toplum içindeki konum, saygınlık, güvenirlilik gibi olgular daha fazla önemsenmeye başlar. Bu durumda bir Koç doğal olarak yaşadığı ilişkinin kendisi üzerindeki baskınlığını yavaş yavaş hissetmeye başlar. Romantik duygular, pozitif düşünceler, çocuksu delişmen haller geride kalmıştır. Böylece sizin için bir şeyleri oturup düşünme vakti gelir.

Boğa

Sevgili Boğalar, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında iş eviniz ve yönetici gezegeniniz Venüs Oğlak burcunda ilerlemeye başladığında, ciddiyet ve sorumluluklar ön plandadır. Tam sizin arzu ettiğiniz şekilde, sağlam adımlar atmak için herşey gözden geçirilmeye başlar. Venüs Oğlak burcunda güçlü bir enerji olmadığı halde, bir Boğa için bu durum sıkıntı oluşturmaz. O zaten hayatın gerçeklerinin gayet iyi farkında olduğu için, Yay burcundaki Venüs sürecinin ardından gelen bu donuk atmosfere kolayca uyum sağlayabilir.

Bu sürecin sizler için anlamı iş hayatınız ve mesleki sorumluluklarınızla alakalı ilişkiler kurmak, otorite konumunda bulunan kişilerle güçlü bağlar oluşturmaktır. Bu tarihler arasında güven olgusu daha fazla önemsendiği için, işinizdeki sorumluluklar açısından kendinizi gösterme, ifade etme dönemidir. Bir çok Boğa bu dönemde iş hayatıyla alakalı birebir ilişkiler kurabilir, konusunda uzman kişilerle görüşmelerde bulunabilir, görevi dolayısıyla evden ziyade iş ortamında bulunmak durumunda kalabilir. Kendinizi yetersiz bulduğunuz konularda daha fazla çalışarak açığınızı kapama arzunuz yükselebilir. Başarılı olmak adına görevler üstlenebilirsiniz veya sistem bir şekilde sizi başarılı olmanız adına itekleyebilir. Bu enerji hakkında diğer açıklamaları, Kasım aylık raporunuzda okuyabilirsiniz.

İkizler

Sevgili İkizler, 12 Kasım günü başlayan, Aşk ve ilişkiler gezegeni Venüsün, 8 Aralık tarihine kadar devam edecek Oğlak burcu etkinliği altında, maddi konularda gayet dikkatli, temkinli ve ciddi şekilde düşünmeniz gerektiğinin simgesidir. Hatta siz de bu enerji altında kazanımlarınızla ilgi olarak, temkinli hareket etmekten yana olabilirsiniz. Bunun nedeni, parasal işbirliği içinde olduğunuz insanların düşüncelerine önem vermenizden kaynaklanabilir. Yani tepkide bulunursam maddi açıdan yararıma olmaz diye düşünebilirsiniz. Eğer kendinize ait bir işiniz varsa, bu dönemi bir patron olarak dışa karşı güçlüyü oynama hali olarak ifadelendirebiliriz. Bu seyirin bir başka anlamı ise, parasal açıdan gelir geçer tarzda düşünmek yerine, uzun süreli hatta belki de bir ömür boyu rahatlayacak şekilde düzenlemelerde bulunma isteğinizdir.

Hani insanın geleceğini garantiye alarak dış dünyanın karmaşası ve krizlerinden etkilenmeme arzusu vardır ya, işte bu enerji bu hissiyatı güçlendirici bir etki yaratabilir. Aslında bu bir yerde gayet iyi. Çünkü Mars Yay burcu sürecinin başladığı dönemdeki abartılı hareketleri de kontrol altına alıcı olacaktır. Böylece para harcama konusunda veya girişimlerde bulunma durumunda size sorumluluklarınızı hatırlatıcı olabilir. Evet Venüs Oğlak burcu seyri, maddi açıdan gerek başkalarından gerekse kendi çabanızla cebinize girebilecek paranın kısıtlı olduğunu gösteriyor. Bütün bu etkileri toparladığımızda görüyoruz ki, Ay ortasına kadar belirsizliğin getirdiği bir durgunluk ardından para konusunda dikkatli hareket etmek, eldekini koruma veya risk altına girmeme hali hüküm süreceğe benziyor.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri ilişkide karşıtlık, dengeleme, engellenme, ortayı bulma kısaca ben demek yerine biz olmayı kabul etmek adına çabalama ve mücadele günleridir. Herşeyden önce beraberlik konusunda yavaşlama dönemi olması mümkündür. Heyecan neredeyse yok denecek kadar azalır. Karşınıza çıkabilecek kişi gayet ciddi ve sizden yaşça büyük olması mümkündür. Uzun süreli bir ilişkiniz varsa, partnerinizin size karşı biraz daha mesafeli davranması, sorumluluklarınızı hatırlatması, duygularını göstermekten kaçınması, herşeyi fazla ciddiye alarak sorgulaması mümkündür. Sizin üzerinde en fazla durduğunuz güven olgusu bu dönemin en önemli mevzusudur. Fakat bu olgu, sizin gibi ilgi ve sevgiye açık, herşeyin daha özenli bir şekilde anlatılmasından hoşlanan bir Yengeç için, partnerin sevimsizleşmesi anlamına gelebilir. Peki bu enerjiyi nasıl kullanalım ki, bu dönemde çekişmeler, keyifsizlikler oluşmasın. Herşeyden önce, siz yengeçlerin bu tarihler arasında, ilişkiniz konusunda öz disiplinli bir şekilde hareket etmeniz lazım. Aşırı duyarlı, kırılgan ve talihsiz bir kişi profili çizmek yerine, kimliğinizin farkında, ilişkinizin sizin için önemli olduğunun bilincinde, fakat ters durumlarda da tepkinizi koyabilen şekilde davranmalısınız.

Size karşı koyduğu mesafeyi, kendinize yöneltilmiş gibi görmeyip, gayet normal bir şekilde karşılamalısınız. Dünyanın onun etrafında döndüğünü düşünmek yerine, onunla beraber kendinizi de mutlu etmenin yollarını arayacaksınız. Aşırı duyarlı, kırılgan ve talihsiz bir kişi profili çizmek yerine, kimliğinizin farkında, ilişkinizin sizin için önemli olduğunun bilincinde, fakat ters durumlarda da tepkinizi koyabilen şekilde davranacaksınız. Size karşı koyduğu mesafeyi, kendinize yöneltilmiş gibi görmeyip, gayet normal bir şekilde karşılayacak, hatta saygı duyacaksınız. Baktınız ki bu halinden çok şikayetçisiniz, o zaman sakin ve olgun bir şekilde size uymayan noktalar hakkında oturup konuşmak istediğinizi belirteceksiniz. Bunu yaparken de kesinlikle çatışma veya aşırı duygusal davranmayacak, gayet kendinizden emin bir hava içinde olacaksınız. Birlik ve beraberlik içinde düşünülmesi gerektiğini, eğer bu şekilde davranırsa sizin de bu durumda gardınızı alabileceğinizi belirteceksiniz. Konuşma şekliniz ise, ne sert ve keskin ne de fazla duyarlı, ağlamaklı olmayacak. Bunlara dikkat edildiği zaman, karışınızdaki kişi size karşı ister istemez çekim duymaya başlayacak. Bir de unutmadan kesinlikle eski olayları veya eski durumları ortaya getirmemelisiniz. O anki mevcut durum çerçevesi içinde olayları ele almalısınız.

Aslan

Sevgili Aslanlar, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek, Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri, bundan önceki Yay burcu seyrine göre gayet ciddi ve kendi içinde temkinli bir enerjiyi simgelemekte. Gündelik iş temponuzda, artık o kadar hızlı ve aktif olmayabilir, hatta kılıkırk yarabilirsiniz. Çünkü Satürn denetiminde olan Venüs, ister istemez otoritelerle ilişkiyi gündeme getiriyor. Bu kimi zaman aileniz, kimi zaman borçlu olduğunuz kişiler, bankalar, patronlar. Size görev ve sorumluluklarınızı hatırlatan tarzda davranabilirler.

Bu süreçte dışarıdaki dünya, size daha yoğun çalışmanız adını baskıda bulunabilir, engeller koyabilir, iş ilişkilerinde kurallar ve sistemin sözü geçmeye başlayabilir. Fakat bütün bu baskıların nedeni, sizi sistemli çalışmaya, başarma tutkusu içinde hareket etmeye teşvik etmesidir. Demek oluyor ki, Kasım ortasından itibaren daha ağırbaşlı hareket edebilir ve özellikle otorite konumunda olan kişilerle aranızdaki ilişkiye daha fazla özen gösterirseniz iş konusunda süreci gayet verimli bir şekilde değerlendirmeniz mümkün olabilir. Çünkü bu sürecin sırrı burada gizli. Bu konuyla alakalı, Kasım aylık analiz dosyanızı tekrar gözden geçirdiğinizde geniş bir açıklama edinmiş olursunuz.

Başak

Sevgili Başaklar 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, kendi dünyanızdaki düzenlemelerden sonra dışarıya açıldığınız bir seyir gibi dursa da, Oğlak burcundaki Venüs ciddiyet, mesafe duygularının da göstergesi olduğundan, aşk konusunda deneyimsel davranmak yerine, ilişkinizi veya karşınıza çıkacak kişiyi belli bir standart içinde değerlendirmeniz anlamına gelebilir. Deneyimsel olmaktan ziyade yaşadığınız duyguları, güvence olgusu çerçevesi içinde ele alacağınız bu süreç, sizin gibi toprak burçları için olumlu bir seyir olarak dikkat çekicidir. Çünkü sizler için bir beraberlik ne kadar sınırsız yaşansa da, herşeyin belli bir mantığı ve disiplini olması lazımdır.

İşte Venüs süreci size bu disiplin konusunda aradığınız güzellikleri verebilir. Fakat bu güzelliğin içinde bazı sorgulamalar olacağı kesindir. Örneğin, bu tarihler arasında ilişkinizin toplum içindeki imajı, gidişatı ve geldiği noktayla alakalı ciddi ciddi düşünebilirsiniz. Ayrıca Venüs Oğlak burcunda ilerlediği tarihlerde, aşk konusunda, mücadele ve istek gücünüz henüz çok fazla dışa açılacak kadar güvenli olmadığınızı ama umutlarınızın kimi zaman yükseldiğini göstermektedir. Evet sevgili Başaklar kendi içinde karmaşık gibi görünen bu sürecin kendinizle bir hesaplaşma ve yaşamınızı sadece aşk konusunda değil her alanda gözden geçirme dönemi olacağını söyleyebiliriz.

Terazi

Sevgili Teraziler, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek Venüs Oğlak burcu seyrinin anlamı sorumluluk olgusu içinde hareket edilmesi açısından önem arzediyor. Venüs bu burçta güçsüz konumda olduğundan, mesleki yaşantınızla alakalı gerekli girişimlerde bulunma fırsatı yakalayamamış kişiler için, yuvanız içindeki belli bir disiplinin simgesidir. Doğal olarak iş ve ev arasında mekik dokuyan bir Terazi için, bu dönem sıkıntılı bir durum arzedebilir. Hatta kimileriniz bu seyir nedeniyle izin alıp evinizde dinlenmeyi veya yoğunluk nedeniyle bazı çalışmaları evde tamamlamayı düşünebilirsiniz.

Bu sürecin bir başka anlamı ise, otorite konumunda bulunan patron, işveren ve farklı görevleri olan söz sahibi kişilerin, üzerinizde oluşturabileceği baskılardır. Bu baskı ve ağırlık doğal olarak kimi Teraziler için rahatsız edici olabilir. Yorumları okuyan yaş grubumuz gereği, iş hayatıyla alakalı konulardan söz ederken, genç yaştaki kardeşlerimiz için bu durum, aile ve okul yaşamlarının göstergesi olarak ele alınmalıdır. Bu açıdan baktığımızda baskılı bu dönemin okulda eğitmenleriniz, ailenizde ebeveynleriniz tarafından oluşturulacağını söylemek mümkün. Evet Kasım ayındaki gelişmeler dikkat ederseniz Venüs Oğlak burcu süreci nedeniyle kesintiye uğrasa bile, diğer oluşumları da göz önüne aldığımızda iş yaşamı açısından hızlı ve aktif bir şekilde geçeceğini söylemek mümkündür.

Akrep

Sevgili Akrepler, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında ilişki evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin Oğlak burcunda ilerlemeye başlamasıyla sizler aşk konusunda daha ciddi ve ağırbaşlı ilişkileri tercih edebilirsiniz. Eğer belli bir ilişkiniz yoksa, bu süreçte karşınıza çıkacak kişinin, kendinden emin ve olgun kimlik yapısında olması, toplum içinde güvenilir bir imaja sahip olması ve özellikle sizinle kısa ömürlük bir beraberlikten ziyade kalıcı bağlar kurmaya dönük yaradılışta olması gerekecektir. Siz bu tarihler arasında bu şekilde düşündüğünüz gibi, kendinizi ilişki konusunda yetersiz, sevgisiz hissetmeniz de mümkündür. Bu nedenle çevrenizle aranıza duvarlar örebilir, genelde işten eve evden işe tarzı yaşamaya çalışabilir, herşeyi bir robot gibi sistemli bir şekilde yaparak, sadece görev insanı imajı çizebilirsiniz. Venüs Oğlak burcunda düşük enerjili bir enerji olduğu için, sevgiyi hissetmeniz zor olabilir. Daha çok başarılarınızla göz önünde olmayı tercih edebilirsiniz. Sanki şöyle söylüyor gibisinizdir. Hayatımda doğru düzgün biri yok, ama ben çalışkan ve saygın bir insanım, işlerimi iyi yaparım gibi. Böyle bir düşünce şekli ise kendinize aşırı yüklenmeniz anlamına geleceğinden, benim size önerim bu süreçte çevrenizle aranızdaki ilişkiyi kopuk, zayıf bir şekilde sürdürmemenizdir.

Tabi ki ciddi düşünmeniz gayet doğaldır ama bu herşeyi sınırlayacak, disiplin altına alacaksınız anlamına gelmemelidir. Duygularınızı ifade etmeyi, tutucu davranmamayı, daha rahat davranmayı denemelisiniz. Kimi Akrepler bu süreçte, özellikle ilişki yaşayanlar, ailelerinin veya çevrelerindeki büyüklerinin belli bir baskısıyla karşılaşabilirler. Fakat bu durum sizi çok fazla tedirgin etmeyebilir. Zaten bu sürecin kendi içindeki ağırlaştıran yapısı nedeniyle dışa karşı kapalı olduğunuz için bunu da kendi içinizde hafifletebilirsiniz. Bu sürecin ilişkisi olanlar için anlamı ise, beraberlikteki iletişimin özellikle duygusal açıdan kısıtlı oluşudur. Yani partnerinizle aranızdaki sevgi paylaşımı tutkulu olmaktan ziyade, daha ciddi nitelikler içermektedir. Fakat bu ayrılık anlamına gelmez. Sadece her iki taraf da, birbirine karşı mesafeli bir şekilde davranmaya çalışmaktadır. Bu dönemin bir başka özelliği ise, ilişki konusunda kendinizden yaşça büyük kişileri tercih etmeniz hatta maddi açıdan güçlü insanlara yönelmeniz olabilir. Bunun nedeni garantiye verdiğiniz önemdir. Yani karşınızdaki olgun bir insan olursa sizi daha iyi idare edecek, tutarlı olacak ve siz de kendinizi güvende hissedeceksinizdir. Evet gördüğünüz gibi Kasım ayı kimi zaman kendi içinde heyecan, keşif arzusu ve yenilenme hevesi taşıyan ve sonrasında ise, güvenlik ve sağlamlığa prim verileceği bir dönem olarak geçiriliyor.

Yay

Sevgili Yaylar Finansal konularda etkili olacak Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyri 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında devam edecek seyri, sizler açısından finansal konularda etkili olacağa benziyor. Bu enerji, her ne kadar burcunuzda şu aralar ilerlemesini sürdüren diğer gezegen hareketlerinin arasında kaybolup gidecekmiş gibi dursa da, bana göre son derece önemli. Çünkü bu durum maddi konularda başta ortaklık ilişkileri olmak üzere, iş veriminizin de önemini göstermekte. Kasım aylık analiz dosyanızın Aşk ve ilişkiler bölümünde ele aldığımız, parasal harcamalara dönük hareketliliğini, bugün itibariyle muhakkak denetlemeniz gerekebilir. Başka bir deyimle ayağınızı yorganınıza uzatma zamanı.

Çünkü Venüs Oğlak burcunda kısıtlı bir para akışı getireceği için, doğal olarak elinizdeki miktara göre yeni bir bütçe ayarlaması yapmak lazımdır. Venüs gezegeninin bu seyri, yöneticiniz Jüpiterle, 30 Kasım tarihinde kavuşmuş olacak. İşte o zaman, iş hayatınızda sistemli, disiplinli çalışmanız halinde, maddi açıdan rahatlayacağınızı söyleyebiliriz. Hem otoritelerle iyi bir diyalog içinde olmalı, hem de sorumluluklarınıza sahip çıkmalısınız. Bu durum bir Yay için zorlayıcı gibi gözükse de, kazancınız adına bu şekilde hareket etmeniz gayet faydalıdır. Size tavsiyem mutlaka parasal harcamalarınızı düzene sokmanızdır. Yani maceraperest davranma devri olmadığının farkına varınız. Elinize geçen her kuruşu dikkatli ve ekonomik bir şekilde dengeli kullanınız.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 12 Kasım tarihinde başlayacak ve Aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak Venüs gezegeninin burcunuzda seyri, bir Venüs döngüsünün 225 gün sonra gelen bir şans olduğunu düşünürsek ne kadar önemli olduğunu tahmin etmeniz kolaydır. İlişki kurma ihtiyacının astrolojik göstergesi olan Venüs bu burçta duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına gelse de, bir Oğlak için bu gayet normaldir. Çünkü o, yaşadığı ilişkide güvence, sorumluluk ve ciddiyet arar. Doğal olarak, 8 Aralık tarihine kadar devam edecek bu seyir, dış dünyadaki imajınız, ilişkinize bakış açınızın sorumluluk olgusu içinde ilerleyeceğinin simgesidir. İlişkide aradığınız en önemli olgu saygınlıktır. Genelde bu süreçte, duygularınızı kontrol etmeniz ve yönlendirmeniz mümkündür.

Bazılarınız için bu süreç, beraberliğin daha ciddiyete dönüştürülmesi adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Venüs Oğlak burcu sürecinde beraberlikte belli bir hedef belirlenebilir ve bu hedef doğrultusunda hareket edilmeye çalışılabilir. Ayrıca Venüs, maddi konularda sizin açınızdan hem olumlu hem de kaybetme korkusunun getirdiği temkinliliği de içinde taşıyan bir enerjidir. Yani düzgün seyirde ilerleyen ve güvenlik açısından pek sorunlu olmayan bir gelir ihtiyacı fazlasıyla önemlidir. Bu dönemde, paraya bakış açınız son derece tutkuludur. Sosyal faaliyetlerde liderlik özelliklerinizi ön plana getirerek kendinizi ifade etmeye ve bunu güce dönüştürmeye çalışmanız mümkündür. Dikkat edilecek bir önemli nokta ise, özellikle kredili borçlar veya kredi kartıyla alışverişlerde kazandığınızın üstünde bir harcamada bulunmamanızdır.

Kova

Sevgili Kovalar, 12 Kasım- 8 Aralık tarihleri arasında devam edecek Venüs gezegeninin Oğlak burcundaki seyri siz Kovalar için, biraz geri plana çekilerek, duygularınızı gözden geçirmeniz ve ciddiyetle ele almanız anlamındadır. Venüs Oğlak burcunda zorlu bir konumdur. İster istemez, geçmişte yaşanan ilişkileri gündeme getirebilir. Yıllar önce yaşanmış ve bitmiş bir beraberlik ansızın tekrar canlandığı gibi, bu sadece sizin yüreğiniz içinde gelişen gizli saklı bir durum da olabilir. Yani karşılık bulamayabilir hatta bu nedenle hüzünlenebilirsiniz. Bazılarınız için, sorunlu bir beraberlik dolayısıyla ayrılma noktasında olan çiftler için tekrar düşünme ve bağımlılıklar nedeniyle bir araya gelme süreci anlamı da taşıyabilir.

Venüs Oğlak burcunda her konuda yapılanma, onarma ve doğru düzgün bir sistem kurma anlamında olduğundan sizler için bu dönem, ilişki konusunda kendinizi gözden geçirerek yeni kararlar alabilmek adına belli bir bekleyişin simgesi olabilir. Bir yaş daha olgunlaşan duygularınız, artık hayal kırıklığına müsaade etmeyebilir. Daha ciddi, tutarlı ve kendinizden emin bir halde düşünmeniz halinde bu enerjiyi, 8 Aralık tarihinde burcunuzda ilerleyecek Venüs döneminde olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Kimileriniz bu etki altında, bazı karamsar duygulara saplanabilirsiniz. Yaşamınız açısından yeni bir dönüşüm ihtiyacı içinde olduğunuzdan korkular yaşamanız olasıdır. Fakat ne olursa olsun, kendinizi gerçekleştirmek için bu içsel baskıların faydalı olacağını söylemek mümkündür.O nedenle bu süreci her konuda toparlanmak adına yaşanacak bir zaman dilimi olarak görmeniz gayet faydalıdır.

Balık

Sevgili Balıklar, 12 Kasım- 8 Aralık tarihleri arasında devam edecek olan Venüs gezegeninin Oğlak burcu seyrini, sosyal hayatınızla alakalı ilişkilerinizin büyük bir çoğunluğunu iş girişimleri, otoritelerle temas, organize olma ve sorumluluklarınızı tekrar gözden geçirme süreci olarak değerlendirebilirsiniz. Bu süreçte başarısızlık korkusu duymanız mümkündür ve gayet doğaldır. Neden doğal derseniz, çünkü böyle bir korku disiplinli ve sağlam adım atmak anlamına gelir. Kaldı ki, bu durum bir Balık için kararlılık enerjisi getireceğinden, siz, bu etki altında, neyi istediğinize ve neyin sizin için önemli olduğuna net bir şekilde karar verebilirsiniz.

Alçak gönüllülük anlamına gelen bu seyirde, çevrenizdeki kişilerin lideri olmak ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmek istiyorsanız, çaba sarfetmekten, ter dökmekten ve ne olursa olsun sabır göstermekten asla vazgeçmeyiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle iyi geçinmeyi, kendinize olan güven duygunuzu muhakkak ön planda tutmayı ihmal etmeyiniz. Bu etki altında arkadaşlıkların aşka dönüşmesi, ilişkilerin arkadaşlık çerçevesi içinde ciddiyet ele alınması lazımdır. İlişkilerde engeller ön planda olabilir, bu etki altında başlayan bir ilişki sorumluluk ve ciddiyet içerebilir. Fakat uzun vadeli olması, Satürn gezegeninin Başak burcunda oluşu nedeniyle zor olabilir. Duygular sınırlar içinde çerçevelenebilir, karşınıza çıkabilecek kişi yaşça büyük olabilir ve belli bir amaç için bir araya gelmeniz, sizi birbirinize yaklaştırabilir

http://www.sohbetsohbet.org 

  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
Ali Sürmeli

Aglama yüregim

Nah vardır

Tarihi Seks Yanlışları

erken boşalmaya neden oluyor!

http://www.sohbetsohbet.org

http://www.sohbetsohbet.org

Bedava sohbet odaları

Sohbetci Sohbet | Sohbet'e Bağlan!

Sevmek ne demek ?

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. sohbetsohbet.org