Okunma

1336

Aşkta Mükemmelliğe Ulaşma Zamanı ( 6 -30 Ağustos )

Sevgili  Okurlar,

İşbirliği, barış duygumuz, tasasız, neşeli yanlarımız, minnettarlık ve değer biçme olgumuzun astrolojik temsilcisi Venüs zodyaktaki seyrine Başak burcuyla devam etmekte. Venüs Başak burcunda, siyah beyaz bir film izlemek gibidir. Herşey kendi özünü daha iyi yansıttığı için, parıltılar içinde fark edilmekte güçlük çekilen olgular kolayca saptanabilir. İşte bu duygu gerçeklik kavramının da, tam olarak kendisi demektir.

O zaman denilebilinir ki, Venüs Başak burcunda bizleri, hayatın aksayan yönlerini, yanlış ve doğrularını, güzel ve çirkinliklerini görebilmemiz adına, doğal düşünmemiz, doğallığı fark etmemiz ve doğal sevgiler yaşamamız için belirli bir deneyimden geçirmektedir. Bize düşen Venüs Başak burcunda saptanan gerçeklerin farkında olmak, gerekli düzenlemeleri yapmak böylece hayatın içindeki diğer renkleri de keşfetmektir. Bu enerji yükselen ve ana burcu Başaklar başta olmak üzere Oğlak, Boğa, Yengeç ve Akrepler için oldukça önemli bir seyirdir. Bu sürecin tüm burçlara, gerçekleri daha net görmeleri ve düzenlemeleri adına kuvvet vermesini dilerim.

Koç

Sevgili Koçlar, sevgi alış verişimizin ve hayatın güzelliklerini hissetme duygumuzun astrolojik temsilcisi Venüs gezegeni bugün itibariyle Başak burcundaki seyrine bugün itibariyle başlamış bulunuyor. 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu seyir, iş hayatınızla ilgili tamamlanması gerekenleri, düşündüğünüz ve planladığınız girişimleri düzene koyabilmek için öncelikle etrafınızdaki insanlarla olan bağlantınızdan başlamak üzere, çevrenizdeki insanlarla ılımlı bir alış verişte bulunmanız gerektiğinin göstergesidir. Burada dikkat etmeniz gereken konu, yaşamınızı daha huzurlu ve verimli geçirebilmek adına neler yapılabilir, neler olabilir ve siz patron konumunda olan kişilerle veya birlikte çalıştığınız kişilerle nasıl bir ortak nokta oluşturursunuz bunun tespit edilmesi gerekiyor.

Sürekli olarak birlikte çalıştığınız insanları eleştirmek, kusur bulmaya çalışmak veya gereksiz alınganlıklar yapmak yersiz olabilir. Ayrıca bu dönem iş arayan bir kişi iseniz, sevimliliğiniz, insanlarla olan diyalogunuz son derece önemli. Karşınıza çıkan fırsatları beğenmemezlik etmek, aşırı gururlu davranmak yanlış olabileceği gibi, bencillik yapmak, işe uymamak, plansız ve düzensiz çalışmak, insanlarla karşılıklı olarak atışmak, iş koşullarınızda yapılabilecek düzenlemelerde fikirlerinizi isyankar bir tarzda dile getirmek de bir o kadar işinizi güçleştirici olabilir. Venüs Başak burcunda düşük bir enerjidir. Bu yüzden de kişinin bunun farkında olarak ilişkilerine dikkat etmesi gerekir. Sizin haksızlıklara dayanamadığınızı biliyoruz ama şu var ki bu enerjinin etkisi altında çıkış yapmanın zamanı değil bilakis sakin hareket etmenin vaktidir. 10 Ağustos tarihinde Merkür gezegeninin Başak burcunda ilerlemeye başlamasıyla Venüsün bu zayıf enerjisi , olumluya dönüşmeye başlayacak ve siz zihinsel açıdan güçlenerek neyi nasıl yapmanız gerektiğini net olarak saptayabileceksiniz. Demek oluyor ki, önümüzdeki üç dört gün sakin olmak ve çevrenizdeki insanlarla iyi geçinmek gerekiyor.

Boğa

Sevgili Boğalar, sadece aşk hayatımızla sınırlı kalmayıp yaşamın her alanında, uyum ve güzellikleri hissetmek ve hissettirmek adına bizleri enerjisiyle sarmalayan Venüs gezegeni, 6-30 Ağustos tarihleri arasında devam edecek Başak burcu seyrine başlamış bulunuyor. Venüs Başak burcunda düşük etkili bir enerjidir. Bunun nedeni Başak burcunun eleştirel doğasında gizlidir. Venüs genel anlamıyla, huzur ve uyum adına başkalarıyla işbirliği yapmamızı ister. Bunu yaparken de karşımızdaki insanla kendimiz arasındaki her türlü farklılığa rağmen biz olabilmeyi sağlar. Oysaki Başak burcundaki Venüs, birlikte olduğu kişiyi yanlışları, doğruları, yapması gerekenleri ve özelliklerine göre kategorize eder, eleştirir. Amacı kusursuzu yakalamak ve mükemmele ulaşmaktır. Sizi Boğalar için bu dönem doğal olarak bu tarz davranışlar içinde olmanız anlamına gelmektedir. Böylece gerek ilişkinizde veya ilişkiniz yoksa da, karşınıza çıkacak insanda nelerin eksik olduğunu ve neyin ters gidebileceğini sorgulamanıza yol açabilir. Bir boğa için bu enerji aşk hayatınızla ilgili her konuda, herşeyin doğru, kusursuz ve olumlu olması adına yapılacak düzenlemeleri göstermektedir. Tabi ki insan yaşadığı aşkın düzgün ve seviyeli olmasını bekleyebilir, fakat bu durum mükemmellik sınırlarınızı çok yüksekte tutmanız anlamına geliyorsa, zor beğeneceksiniz ve tatmin olmama durumları yaşayacaksınız demektir.

Oysaki Venüs doğası gereği çok ince eleyip sık dokumaya gelemez. Venüs keyiflenmek ve haz duygusudur. Bu kadar detaylarla uğraşmaya kalktığınızda aşkı aşk gibi hissetmeniz zorlaşır. O nedenle yönetici gezegeninizin bu enerjisini olumlu yönde kullanmak için lütfen kriterlerinizi biraz daha makul sınırlarda tutunuz. Çünkü mükemmel bir insan bulmak neredeyse okyonusta inci aramaya benzer. Tabi bu yazdıklarım olabilecek durumlar için bir hatırlatmadır. Fakat genel anlamda ben bu dönemi, ilişkinizde oturmayan bazı noktaları aydınlığa kavuşturacağınız ayrıca birlikte olduğunuz kişiye ihtiyacı olduğunda yardımcı olacağınız, değerlerinize sahip çıkacağınız ve bu doğrultuda kararlar alabileceğiniz bir süreç olarak görmekteyim. 10 Ağustos tarihinde Merkürün Başak burcunda ilerlemeye başlaması aşk hayatınızla ilgili her konuda, mantığınızın devreye girmesi anlamı taşıyacağından, yaşadığınız ilişkiyi daha gerçekçi bir şekilde görerek bir karara varmanız mümkün olabilir.

İkizler

Sevgili İkizler, bugün itibariyle Başak burcundaki seyrine başlayan Venüs gezegeni, 30 Ağustos tarihine kadar aile hayatınız başta olmak üzere yuvanızın sınırları içinde yer alan ve herşeyden önemlisi sizin kendi içinizdeki güven olgusuyla alakalı konularda mükemmelliğe vereceğinizin önemin göstergesidir. Venüs Astrolojide sadece aşk hayatımızla ilgili konularda değil, hayatın her alanındaki uyum duygumuzun simgesidir. Venüsün titreşimi, doğum haritamızdaki bir noktaya temas ettiğinde, oranın mutlak bir şekilde huzura ve dengeye ihtiyacı var demektir. Venüs karşınızdaki kişinin artı ve eksilerinden ziyade, nasıl biraraya gelebilirsiniz sorusuna cevap aramamızı sağlar. Başak burcunda ilerleyen Venüs ise, eleştireldir. O kusursuza ulaşmak istediği için doğal olarak elindeki herşeyi evirip çevirmeye neresinde aksaklık var görüp saptamaya çalışır.

Tabi ki şöyle bir düşünürsek bunun bir zararı yok gibidir. Lakin bu incelemeyi yaparken, karşımızdaki insanı kırıyor, gücendiriyor, yerin dibine sokuyorsak doğaldır ki bu durum hüzne, mutsuzluğa ve tatsızlığa neden olur. Sizler de bu süreç içinde yazılanları dikkate alarak, lütfen ailevi ilişkilerinizde, evinizle alakalı her konuda güzelliklere ulaşmak adına biraz daha anlayışlı olmaya çalışınız. Büyükleriniz, eşiniz veya eviniz alanı içindeki insanlarla daha bir esnek ve ılımlı bir şekilde bağlantı kurunuz. 10 Ağustos tarihinde yönetici gezegeniniz Merkür Başak burcunda ilerlemeye başladığında hem yöneticiniz olduğu hem de Başakta güçlü olduğu için şartlar değişmeye ve düzelmeye başlayabilir. Böylece yukarıdaki durumlara aklınızla mantığınızla çözüm bulmaya çalışabilirsiniz. Bu yüzden önümüzdeki üç dört gün boyunca evinizde ve ailenizle olan ilişkinizde ayrıca duygu dünyanızla ilgili konularda sakin olmaya çalışınız.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, yaşamın güzelliklerini hissetme duygumuzun astrolojik temsilcisi Venüs gezegeni bugün itibariyle Başak burcundaki seyrine başlamış bulunmakta. 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu etki altında, özellikle yakın çevrenizde bulunan insanlarla temasınızda huzurlu bir dönem geçirebilmek için, daha sakin ve ılımlı tarzda ilişki kurmaya çalışmanız gayet faydalıdır. Venüs gibi uzlaşma duygusuyla alakalı bir gezegeninin, Başak gibi oldukça seçici ve beğeni çıtası yüksek bir burcun yanyana oluşu doğaldır ki zordur. Siz bu etki altında kendinizi güvende hissetmek adına, etrafınızda bulunan insanlara daha farklı bir gözle bakabilir, eksikleri ve olması gerekenleri daha net saptayabilirsiniz. Bu durumda eğer, içinde bulunduğunuz koşullar ve birlikte olduğunuz insanlarda yanlışlar, hatalar varsa duygusal açıdan etkilenmeniz mümkündür. Neden bu böyle, neden şöyle değil gibi cümleler kurmanız son derece normaldir.

Bu durum Başak burcundaki Venüsün bir yansıması olup, her burç mensubu için kendi yaşam alanlarında yapılması gereken bir düzenleme gibidir. Bu enerjiyi bu şekilde yorumlayıp, gerginleşmeden veya keyifsizleşmeden dönemi geçirirseniz hiçbir sorun çıkmayabilir. Çevrenizde aksayan noktaları bu etki altında izleyin, gözlemleyin, farkına varın fakat bunun psikolojik açıdan sizi mutsuz etmesine izin vermeyin. Aslında olumlu açıdan bakarsak, Venüsün Başak burcu seyirlerinde gözlemlediğiniz noktalar fazlasıyla işinize yarayabilir. Böylece daha önceden farkında olamadığınız, gözünüzü boyayan, fazla iyi niyetli baktığınız ve bu yüzden de göremediğiniz, aslında sizi üzmekte olan herşeyi daha iyi tespit edebilirsiniz. Zorlayıcı olarak bilinen ama düşündüğümüzde aslında ayarlayıcı olan bu enerji, 10 Ağustos tarihinde Merkürün Başak burcuna girmesiyle, olaylara daha da akılcı yanaşmanızı ve mantıklı düşünmenizi sağlayabilir. Ben bu iki enerjinin sizin için faydalı olacağını düşünmekteyim.

Aslan

Sevgili Aslanlar aşk hayatımız ve yaşamın tadını çıkabilmemiz için bizleri güçlü titreşimleri aydınlatan Venüs gezegeni bugün itibariyle Başak burcundaki seyrine başlamış bulunuyor. Herşeyden önce belirtmek istediğim nokta Terazi ve Boğa burcunda oldukça güçlü olan Venüsün Başak burcunda düşük etkili bir enerji yaymasıdır. Bunun nedeni, Venüsün güçlü olduğu zamanlar gözümüzü kamaştıran ışığı, doğal olarak karşımızdaki herşeyi aydınlattığı için bize birçok şeyin güzel olduğu hissi verebilir. Oysaki o ışık altında birçok şey parlaktır ve biz farkında bile olmadan baktığımız herşeyi güzel sanabiliriz. Venüs gezegeni çirkinliklerle veya aksayan noktalarla uğraşmaz, sadece parlatır ve siz onun büyüsü altında güzelliklere yol alırsınız. Başak gibi düşük enerjili bir burçtan geçerken ise, Venüs doğasındaki o parlaklığını kaybeder böylece herşey gözümüze batmaya başlar. Olmayacak detayların, noktaların üstünde fazla durarak kendimize dert edinir, karşımızdaki insanı üzebilir, mükemmel olmadığı için suçlarız.

Oysaki yapılması gereken nerelerde yanlışlar vardır ve nelerin tamir edilmesi gerekmektedir. Bunları saptamak olmalıdır. Şimdi siz Aslanlar da bu enerjinin sayesinde elinizde olan maddi ve manevi güzelliklere şöyle bir bakarak nelere sahip olduğunuzu anlamaya çalışabilirsiniz. Yalnız bunu yaparken kendini hep güzelliklere layık gören bir burç olarak, gerginleşebilir ve tepkisel davranabilirsiniz. Yapılması gerekense tabi ki bu değil. Sakin ve mantıklı bir şekilde gerekenleri saptamak ve düzeltmeye çalışmak. İşte tam bu noktada 10 Ağustos tarihinde Merkür Başak burcuna girdiğinde, Venüs etkisi altında gördüğünüz durumları akıllıca ele alabilir, kazanımlarınızla ilgili konularda parasal ve manevi açıdan sahip olduğunuz yetenekleri hayata geçirerek geçiminizi sağlamaya ve doğru kararlar vererek hayatınızı yönlendirmeye başlayabilirsiniz. Yani önümüzdeki üç dört gün boyunca sakin olmak gerekiyor.

Başak

Sevgili Başaklar, 6 -30 Ağustos arası burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni doğal olarak sizler için, 225 gün sonra gelen bir şans gibidir. Tabi doğru ve yerinde kullanılırsa. Sizden bir önceki burç olan Aslanın yorumlarında, Venüs gezegeninden söz ederken şunu söyledim. Venüsün yaydığı ışık öyle güçlüdür ki, onun aydınlığında, aksayan noktaları ve hataları görmek mümkün değildir. Çünkü Venüs aşkta hata, çirkinlik, yanlış olan şeyleri bile göze hoş gösterebilir. Doğası gereği Venüsünüzün uyuştuğu kişiyle veya Venüsün güçlü olduğu zamanlarda karşınıza çıkan kişiyi net olarak anlamanız, saptamanız mümkün değildir. Neden Başak insanları öyle kolay kolay aşık olmaz, neden her güzelliği sorgular, yargılar, deşeler, çünkü Venüs gezegeni Başak burcu insanının, mantıklı düşünmesi, analiz gücü ve yüksek gözlemciliğiyle başa çıkmayı başaramaz kısaca onu yoldan çıkaramaz. Bu bir yerde Başaklara verilen bir şans gibi görülse de, Başak burcu bunu nasıl güce dönüştüreceğini pek bilemez. Gördüğü en ufak bir hata karşısında gönül birliği yapıp, anlayışlı, ılımlı bir şekilde düzenlemeye çalışacağı yerde, oldukça sert sözler söyleyerek, kırıcı davranmaya başlayabilir. Aslında kötü bir niyeti yoktur. Sadece sevdiği kişinin ve sevdiği herşeyin kusursuz olmasını istemektedir. Lakin uyguladığı yöntem kimi zaman seven bir insana çok ağır gelebilir.

Bütün bunların ışığında Venüsün burcunuzdan geçtiği bu tarihlerde sizler de yukarıdaki bilgiler ışığında kendinizi, ilişkinizi, eğilimlerinizi, davranışlarınızı tekrar bir gözden geçirip neler yapabilirsiniz, nasıl düzenmelerde bulunursanız huzurlu bir aşk hayatına kavuşursunuz bunları tespit etmeye çalışmalısınız. Aşk kurallara, yasaklara veya sınırlamalara gelmez, kendi doğasında akar ve gideceği yeri bulur. Oysaki Başak burcunda ilerleyen Venüs planlı ve programlı bir aşktır. Şunu yaparsan doğrusun bunu yaparsan yanlış gibi yargılamalarda bulunmaya neden olur. Oysaki sizler açısından gayet etkili olan bu süreci tadında, lezzetli ve huzurlu geçirmeniz için doğa size bir armağan göndermiştir. Bu enerjiyi diğer burçlardan misliyle yararlanabilecek kişiler olarak bırakın bu dönemde herşey kendiliğinden akıp gitsin, gönlünüzü ferah tutarak bu kısa şans günlerinde yüreğinizi sevgiye açın, detaylamaktan, analiz etmekten veya eleştirmekten uzak tutarak karşınıza çıkabilecek veya şu an hayatınızda bulunan kişiyle aşkın doruklarında gezinin. Buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu en az sizler kadar düşünmekteyim. Ayrıca 10 Ağustos tarihinde yönetici gezegeniniz Merkür de burcunuzda ilerlemeye başladığında Venüs sayesinde saptadığınız noktalar üzerinde daha mantıklı kararlar verebilirsiniz.

Terazi

Sevgili Teraziler, burcunuzun yöneticisi, yaşamın zevkli ve güzel yanlarından yararlanmanız için sizi güçlü ışığıyla aydınlatan aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs gezegeni düşük enerjiler altında olduğu Başak burcundaki seyrine başlamış bulunuyor. 30 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu etki doğaldır ki sizler açısından önem arzetmekte. Bunun nedeni, içinde bulunduğunuz koşulları, yaşadığınız ilişkiyi ve içinden geçtiğiniz süreci daha net algılayabilmenizdir. Venüs sizler için daima güzelliklere kavuşmanız ve güzelleşmeniz adına bir şanstır. O yüzden Terazi ve Boğa burçları fiziksel açıdan hoş ve son derece güzel görüntüye sahiptirler. Onlar yaşamın çirkinlikleri, yanlışları veya tutarsızlıklarıyla uğraşmaktan, çatışmalardan, kavgalardan kaçınırlar. Çünkü hayatı olumlu ve hoş görmek niyetindedirler. Bu tarih diliminde ise, Teraziler için yaşamın gerçekçi bir şekilde ele alınması ve ilişkilerinizden tutun da, sizin için önemli olan herşeye kadar ne gibi durumlar içindesiniz bunun saptanması gerekmektedir. Bunu yaparken tabi ki mantıklı bir şekilde düşünmek, ayarlamalarda bulunmak ve gerçekçi davranmak lazımdır. Tam tersi bir durum insanın yine kendi kendisini kandırması olur ki, bu yanlıştır.

Şimdi sizler Venüsün bu düşük enerjili zamanında, daha önce farkedemediğiniz fakat sizi oldukça rahatsız eden, yaralayan, kırmakta olan durumları ele alarak düşünmeye başlayınız. Bu enerji sayesinde yapacağınız doğru saptamalar fazlasıyla işinize yarayabilir. Büyülü ışığınız ve nezaketiniz, iyi niyetinizle bakmaya çalıştığınız halde sizi bir türlü anlamayan kişi veya kişiler, yine aynı nedenle bir türlü ulaşamadığınız başarıların önünde duran engellere şöyle net bir şekilde bakmaya çalışınız. 10 Ağustos Merkür Başak burcunda seyretmeye başladığında bu saptadığınız noktalar için kararlar alabilir ve bu sayede 30 Ağustos-24 Eylül arası Venüs burcunuzda ilerlemeye başladığında gayet mutlu bir dönem geçirebilirsiniz. Bana göre Venüs Başak burcu seyri sizin için ne kadar zorlu da olsa, aslında doğru düzgün bir mutluluk yaşayabilmek için yapılan ayarlamalar açısından gayet faydalıdır.

Akrep

Sevgili Akrepler, bugün itibariyle Başak burcunda ilerlemeye başlayacak olan, hayatın güzel ve keyifli yanlarını hissetme duygumuzla birebir alakalı Venüs gezegeni, 30 Ağustos tarihine kadar sizler açısından sosyal ilişkileriniz başta olmak üzere hedeflerinizle alakalı konularda yapılabilecek saptamalar açısından önem arzetmektedir. Venüs gezegeni bundan önceki, Aslan burcu döneminde meslek hayatınız ve sorumluluklarınız, toplumsal imajınız üzerinde etkili olmuşken, bugün başlayan Başak burcu dönemi, başta aşk hayatınız olmak üzere umutlarınız, hedefleriniz ve geleceğe yönelik girişimlerinizle ilgili konularda daha gerçekçi saptamalarda bulunmanız adına önemli gözükmektedir. Venüs Başak burcunda düşük bir ışık altında, herşeyin siyah beyaz görünmesi gibidir. Durum böyle olunca herşey daha bir yalın ve daha sade görünmeye başlayabilir. Bu sadelik kimilerine göre saf gerçektir ve rahatlatıcıdır. Kimilerine göre ise, oldukça tatsız ve keyifsizdir. Fakat en azından karşınızdaki kişiyi ve içinde bulunduğunuz durumu gayet açık bir şekilde görebilmeniz için oldukça faydalıdır. Bu enerjiyi olumlu yönde kullanmak için, varolan problemlerin yarattığı karışıklığa düzen getirmek, şu andaki soruna odaklanmak, ilişkiniz açısından birbirinize karşı şefkatli davranmak, olayları iyi analiz etmek ve ılımlı davranmak lazımdır.

Korkularınız olsa bile sosyal hayatın içinde yer almalı, ayrıntıları fark etmeli, biraz daha sakin olmaya çalışmalısınız. Kendinizi kader veya başka bir nedenden dolayı mağdur görmeye çalışmadan, belirli bir plan yaparak ilerlemeli, bağımlılıklarınızın esiri olmamalısınız. Eğer bu süreçte aşk konusunda sorunlarınız büyürse veya bir şeyler yoluna girmediyse gerçeklerden kaçıp başka şeylerle teselli bulmak yerine bilakis sorunların üstüne giderek kendinize yeni bir sayfa açmalısınız. Aşırı duyarlılık, kendinize güvensizlik, yetersizlik duygusu altında geri çekilmek ilişkinizle ilgili veya genel olarak aşk hayatınızla alakalı olarak hüzün getiricidir. Belirsizlikler karşısında yapacağınız tek şey vazgeçmeden önce mücadele etmeye hazır olmaktır. Siz mücadelenizi verin olmuyorsa olmuyor ama en azından bir çaba gösterilmiş olur. Bu sizin tarafınızdan veya ondan veya her ikiniz birlikte farketmez, yapılması önemlidir. 10 Ağustos tarihinde Merkürün Başak burcunda ilerlemeye başlaması sizler için yukarıdaki konularda aklın hakimiyeti altında gerçekçi kararlar verilmesi anlamı taşıyabilir. Bu sürecin sizler adına olumlu geçeceğini
düşünüyorum.

Yay

Sevgili Yaylar türlü karmaşalar, zorluklar altında yaşayıp giderken, hayatımızın tatsız tuzsuz bir hale geldiğine çoğu zaman tanık oluruz. Böyle anlarda öylesine bunalırız ki, bir ışık bir aydınlık ararız, sorunlardan kaçmak, rahatlamak ve özgürleşmek için. İşte astrolojik açıdan Venüs gezegeni böylesine büyülü bir ışıktır. Venüs haritanızda güçlü ise bilin ki, her türlü zorluğun altından aşkla kalkabilir ve aşkla coşarak gülümseyebilirsiniz. Tam tersi durumda ise, mutlu olmak için kimi zaman bedeller ödemek zorunda kalabilirsiniz. Zodyakta ilerleyen Venüs gezegeni güçlü olduğu bir burçta seyrini sürdürürken haritamızdaki etkiler nispetinde bizler de kısa süreli bile olsa lezzetli bir zaman geçiririz, bu gözümüzü körelterek herşeyi güzel görmemizi sağlayan güçlü bir ışık dönemidir. Kimi zaman ise Venüs düşük ışıklar gönderir ve bizlere der ki, gördüğün resme bir daha bak, sence hala güzel mi?

İşte sevgili Yaylar 6-30 Ağustos tarihleri arasında sizler meslek hayatınız, toplum içindeki yeriniz, ailevi ilişkileriniz ve tümüyle hayatınızı ilgilendiren konularda elinizde olan veriler ışığında ne gibi bir durumdasınız bunu saptayabilirsiniz. Mesleki açıdan neler yapmalısınız, işverenlerinizle ilişkiniz nasıl olmalı, ne gibi girişimlerde bulunursanız toplum içinde güçlü bağlar kurabilirsiniz, bunları gözünüzü boyayan ve güçlü ışığı altında sadece geçici olarak aydınlatan Venüs sürecinde değil, herşeyin daha siyah beyaz olacağı düşük enerjili bu dönemlerde daha net algıyabilirsiniz. Evet belki keyifsiz bir zamandır, hatta herşey üstünüze gelir gibidir fakat saptanan noktalar üzerinde düzenlemeler yapıldığında kısa değil uzun ömürlü bir adım atılmış olur. 10 Ağustos tarihinde Merkür gezegeni de Başak burcunda seyrine başladığında, bu sefer de zihinsel açıdan mantıklı bir bakış açısıyla herşeyi gözlemleyerek doğru kararlar verebilirsiniz.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar Venüs zodyaktaki turunu 225 günde tamamladığı için, bugün seyrine başladığı Başak burcu süreci bu kadar gün sonra gelen bir enerji anlamındadır. Venüs hayatın zorluklarıyla mücadele ederken bir müddetliğine verilmiş güzel bir moladır. Bu molada ihtiyaçlar giderilir, rahatlanılır ve yola devam edilir. Kimi zaman bu molada sizin bir şey yapmanıza bile gerek kalmadan gereksinimleriniz önünüze getirilir kimi zaman ise epey bir ter dökülür fakat işin ilginci, ter dökülen zamanda elde edilenlerin kıymeti daha güzeldir. İşte şimdi sizler, Venüsün güçsüz olduğu Başak burcu sürecinde yani 6-30 Ağustos tarihleri arasında mola vererek, ihtiyaçlarınızın ne olduğunu görmek adına biraz daha yorularak ama bulduklarınızın işinize ne kadar yararlı olduğunu anlayarak gayet yararlı bir dönem geçirebilirsiniz.

Siz Oğlaklar için bu dönemin başka bir anlamı ise, hayata bakış açınız, inancınız, eğitim hayatınız, ticari girişimleriniz ve tümüyle düşünceleriniz üzerinde etkili olabilir ve daha büyük bir ufka ulaşmak ve çok daha mutlu olmak adına neler yapılmalı sorularına cevap bulabilirsiniz. Bu dönemde Venüs burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacağı için, zaten normal zamanlarda da güzelliklerin büyüsüne pek kapılmayan sizler, şimdi çok daha gerçekçi bir bakış açısıyla hareket edebilir ve yaşamınızı daha düzgün geçirmek adına gerçekçi bir şekilde ayarlamalarda bulunabilirsiniz.

Kova

Sevgili Kovalar, aşk söz konusu oldu mu ilk akla gelen gezegen Venüstür çoğu zaman. Evet doğrudur. Fakat Venüs gezegeni bundan daha fazlasıdır. Yaşamın tadı tuzudur, hayatın lüksü, konforudur. Barıştır, bağlanma arzusudur, güzelliktir, keyiftir, lezzettir. Astrolojik anlamı bu denli geniş yelpazeye dayanan Venüs eğer haritanızda zorlu enerjiler altında ise, bütün bunları hissetmek kimi zaman oldukça zor kimi zaman ise imkansızdır. Zodyakta 225 günde turunu tamamlayan bu büyülü ışık güçlü olduğu burçlardan geçerken bizlere herşeyi güzel gösterir, anlamlı kılar ve avuçlarımıza getirir. Zorlu olduğu bir burçtan geçerken ise, herşey için sabır ve zaman gereklidir. Kimi zaman ise, düşük olduğu bir burçta ilerler. İşte o zaman siyah beyaz olur gördüğümüz herşey. Fakat bu siyah beyazlıkta bir çok nokta daha net tespit edilebilir, çünkü yalındır, çünkü saftır. Gözümüzü boyamaz hiç birşey ve biz içinde bulunduğumuz durumu daha iyi algılayabiliriz.

6-30 Ağustos tarihleri arasında düşük enerjiler sunacağı Başak burcunda seyrinde başlayacak Venüs gezegeni sizlerin aşk hayatınız başta olmak üzere maddi ve manevi konularda paylaşımlarda bulunduğunuz insanlarla aranızdaki ilişkinin niteliğini, gücünü ve eksik yanlarını gayet doğru bir şekilde saptamanız adına olumludur. Bu saptamada Venüsün büyülü ışığı olmadığı için elinizdekiler yeterli gelmeyebilir, fazla renksiz bulabilirsiniz, hatta donuk bile diyebilirsiniz. Fakat bir gerçek var ki, daha tutarlısınızdır daha gerçekçi ve çok daha zekisinizdir. Ben bu dönemin yaşamınızla alakalı belirsizlikleri aydınlatmak adına ihtiyaçlarınızı saptayacağınız bir dönem olarak görmekteyim. Hatta 10 Ağustos tarihinde Merkür gezegeni de Başak burcunda seyretmeye başladığında, bu saptamalar gayet yalın, direkt ve faydalı olabilir.

Balık

Sevgili Balıklar yönetici gezegenleriniz, her ne kadar Neptün(1.yöneticiniz) ve Jüpiter(2. yöneticiniz) olsa da, sizin burcunuzda son derece güçlü olan bir gezegen daha vardır. Eminim bir çoğunuz biliyordur. Eğer bilmeyen varsa şimdi duymuş olacak. Venüs gezegeni. Evet Venüs sizin burcunuzda şahlanır, güçlenir ve büyülü aşklara zemin hazırlar. İşte bu yüzden Balıklar güzelliklere daha fazla düşkün ve bu yüzden çirkinliklere karşı sabırsızdırlar. Onlar için yaşam kendini aşmak ve farkındalık yaratmak adına bir ömür süren muhteşem bir yolculuktur. Bu yolculukta verilen molaların adı ise Aşktır. Aşkla coşan, aşkla yaşayan ve aşkın girdabında kaybolup gitmeyi bile göze alacak kadar manevi zenginliğe sahip bu burç mensupları için hayatın kirli yanlarından kaçabilmek için gerekli olan herşey aşkta saklıdır.

Zodyakta bir turunu 225 günde gerçekleştiren Venüs gezegeni şimdi sizden sabırlı olmanızı ve hayatın hani o demin bahsettiğim karmaşık yanlarını çözebilmek adına güçlü olmanızı istediği bir burçta ilerlemeye başlıyor. Başak burcu seyri hakikaten siyah beyaz bir düş gibidir. Aslında kendi içinde yine renkler vardır belki ama ilişkinizle alakalı konularda karşınızdaki insanı, gözünüz kamaşmadan yanılgılar yaşamadan net ve gayet açık bir şekilde gözlemlediğiniz zaman dilimidir. Bu enerjiyi bu anlamda görmeye başladığınız anda, beraberliğinizle alakalı her konuyu da gerçekçi bir şekilde çözmüşsünüz demektir. Şimdi size düşen, kendi isteklerinizle karşınızdakinin size sunabileceklerini, kendi kimliğiniz ile onun hayata bakış açısı arasındaki dengeyi kurmak ve durumunuzu tam olarak saptamaktır. Yani kısaca biz olabilmek adına neler yapılabilir veya yapılamaz bunu tespit etmektir. Bunu net olarak yapabildiğinizde yaşadığınız beraberliğin adı da koymuş olursunuz. 10 Ağustos tarihinde Başak burcunda ilerlemeye başlayacak Merkür gezegeni biraz önce bahsettiğim saptamanın yapılmasında zihinsel bir kuvvet olarak önemlidir.  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
krallara layık bir tatlı "Sultan Tacı"

Erkeklerin Cinsel Anatomisi

Burçların nitelikleri

Ümit Yaşar OĞUZCAN

Aglama yüregim

http://www.sohbetsohbet.org

http://www.sohbetsohbet.org

Bedava sohbet odaları

Sohbetci Sohbet | Sohbet'e Bağlan!

Sevmek ne demek ?

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. sohbetsohbet.org