Okunma

1421

Sevgili Okurlarım,

Venüs gezegeni, ruhumuzun cömert yanının, bir başka insanla paylaşma duygumuzun ve hayatın zevkli, lezzetli yanlarını tadabilme lüksümüzün Astrolojik temsilcisidir. Venüs her burçta ortalama 19 gün kalır ve zodyakta bir turunu tamamlaması için 225 gün geçmesi gerekir. Duygularımızla renklenen hayatımız, kendimize gösterdiğimiz özen ve bir başka insanla olan bütünleşme duygumuz hep onun yansıttığı enerjiyle şekillenir. Doğum haritanızda güçlü konumda olan bir Venüs, sanatsal yeteneklerinizi, huzur ve uyum duygunuzu, değerlerinize sahip çıkmanızı ve kendiniz kadar bir başkasına da önem vermenizi, aşkta mutlu olmak için paylaşma olgusunu temel almanızı sağlayan en önemli fenomendir.

25 Mayıs tarihinden itibaren İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni, 18 Haziran tarihine kadar, ilişki kurabilme biçiminizde kültürel paylaşmayı, aşkta mantıklı düşünmeyi ve sosyal ilişkilerinize önem vermenizi sağlayacaktır. Yüzeysel ve fazla derinleşmeyen aşklar yaşamak isteyecek, kalıcı ve temeli sağlam sevgiler yerine arkadaşlık olgusu içinde paylaşımları önemseyeceğiz. Kimi zaman gelir geçer aşkların peşinde koşacak, kimi zaman yaşadığımız sevgiyi mantıklı bir şekilde gözden geçireceğiz. Fakat şu var ki, aşkta özgürleşeceğiz ve gönlümüzü eğlendirmekten yana olacağız. Bu enerji bu ay içinde doğum gününü kutlayacak İkizler ile yükselen burcu İkizler kişiler için aşk ve ilişkiler açısından şanslı bir dönemi gösteriyor.

Hepinize iletişim dolu, hareketli, keyifli ve sevimli aşklar yaşamınızı, temeli güçlü olan sevginizi her şeye rağmen korumanızı, aşkta mutluluk ve huzur bulmanızı diliyorum.

Koç

Sevgili Koçlar, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, İkizler burcunda seyrini sürdürecek aşk ve ilişkiler gezegeni Venüs, yakın çevrenizden başlamak üzere geniş bir alanda yeni insanlarla tanışmayı, aşk konusunda çift kısmetliliği göstereceğinden, bir ilişkiniz olsa dahi, bir başka insanı beğenmeniz konusunda sizi dürtüsel olarak etkileyebilecektir. Bu durumda değişkenlik göstermeniz, havai davranmanız mümkündür. İçinizdeki özgürlük dürtüsü belirli bir insan veya ilişkinin sınırları içinde kalmanıza engel çıkartabilir. Duygusal konulara hiç girmeden sadece hayatın keyifli yanlarını bölüşmek adına hareket etmekten hoşlanacağınız için birlikte olduğunuz kişi veya ilişkinizle alakalı sorunlar pek umrunuzda olmayabilir. Hatta sorun dinlemek istemediğinizden uzaklaşmanız bile mümkündür. Ayrıca bu süreçte kimseleri kolay kolay beğenmez, birinden hoşlansanız bile kısa sürede sıkılabilir bir başka insanla tanışabilirsiniz.

Sizin isteğiniz yeni insanlarla tanışmak, değişik kültür ve bilgi birikimlerine sahip olmak, dışa dönük bir şekilde kendinizi tanıtmak ve bu yolla bir çok insanla bağlantı kurmaktır. Olaylar veya kişiler değil, önemli olan sizin yaşadığınız çevre ve bu çevrenin size sağlayacağı katkıdır. Bütün bu etkilere 20 Mayıs-21 Haziran tarihinde Güneşinde İkizler burcunda ilerlemesi dahil olunca hem fiziksel açıdan hareketliliğiniz artacak hem de Venüsün İkizler burcu seyriyle daha fazla kişiyle bir araya gelerek kendini tanıtmanız kolaylaşacaktır. Bu dönemde ilişkilerinizde iki yönlü düşünmek, hareket etmek, bir öyle bir böyle tarzı hareket etmeniz sizinle birlikte olan kişinin son derece sabırlı olmasını gerektirmektedir. Hakikaten naz niyaz çekecek durumda değilsinizdir, kim olursa olsun isyan etmeniz veya dinlememeniz mümkündür.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Boğa

Sevgili Boğalar, yönetici gezegeniniz Venüs, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, maddi ve manevi kazanımlarınızla alakalı yaşam evinizde seyrini sürdüreceğinden, parayla ilgili konularda tarafsız bir bakış açısı altında hareket etmeniz gerektiğinin işaretidir. Venüs astrolojide sadece aşk ve sevgiyi göstermez, hayatın keyifli ve zevkli yanlarını hissetmek için gerekli olan paranın da göstergesidir. Sizin gibi hesabını bilen, yaşamı boyunca güvencesine önem veren burç mensubu için bu dönemde paranın kazanabileceği alanları mantıklı bir şekilde gözden geçirerek hareket etmek kolay olabilir. Çünkü bir boğa hiçbir zaman para konusunda duygularıyla hareket etmez, mantığını kullanarak kendi bildiği yoldan gitmek niyetindedir. İkizler burcundaki Venüs ise aklın ve muhakeme gücünün siz boğalar için bu dönemde devrede olması demektir. Lakin dikkat edilecek durumlar da vardır. Venüs İkizlerde olduğu süreçler kişi aynı anda iki seçenek arasında karar vermek zorunda kalabilir. Acaba hangi seçenek daha fazla güvence sağlayabilir diye düşünür. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu başta da söylediğim gibi tarafsız, mantıklı ve bilgi birikiminize, tecrübenize göre hareket etmektir. Aklınızı ve hünerlerinizi doğru insanlarla, doğru zamanda görüşmeler yaparak, ilişkide bulunarak değerlendirmeniz halinde size çifte şans bile sunabilir.

Her ne kadar Venüs ikizlerde tasasızlık verse de, bir boğa parayla ilgili her zaman kaygılı olmayı sürdürecektir. O nedenle bu sürecin bu anlamda bir zararı olacağını düşünemeyiz. Bu dönem içinde, özellikle iletişim ve haberleşme konusunda internet üzerinden bağlantılar kurarak kendinizi tanıtmanız yararlıdır. Ayrıca bu süreçte daha hızlı bağlantılar kurmanız önemlidir. Merkür geri hareketi de bu alanda devam edeceğinden, Venüs sayesinde kurduğunuz bağlantıları Merkür geri hareketinde inceleme fırsatı bulur, eksikleri tamamlar ve planlarınızı, geri hareket bitiminde uygulanır hale getirirseniz gerek Venüs gerekse Merkür gezegenlerinin enerjileri maddi güce dönüştürmeniz kolay olabilir. Sizi dikkatli olmanız için fazla uyarmaya gerek yok. Zaten hangi yatırımın başarılı olacağını hangisinin riskli olduğunu, ayrıca harcamalarınız bu dönemde artacağından kendinizi nasıl kontrol edeceğinizi gayet iyi bilirsiniz veya bilmeniz gerekir diyelim. Kısaca, insanlarla bağlantınızı sürdürün, çevik davranın, iyi bir taktik geliştirin, iletişimi fazlasıyla önemseyin diyebilirim.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

İkizler

Sevgili İkizler, aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs gezegeni bugün itibariyle burcunuzdaki seyrine başlamış bulunmakta. 18 Haziran tarihine kadar etkili olacak bu enerji sizler için aşk anlamında olsun çevrenizde tanınmanız ve popülerliğinizin artışı olsun gayet faydalıdır. Venüs İkizlerde bağlantı kurmanın önemini gösterir. Cana yakın, eğlendirici ve sosyal ilişkilerinize önem verdiğiniz bu seyir esnasında, ilişkilerinizde arkadaşlık olgusunu ön planda tutabilirsiniz. Duygusal yönden hassasiyet taşımayan bu enerji, flört açısından zenginlik verebilir. Fakat bu her selam verdiğinizle aşk yaşayacağınız anlamına gelmez. Sadece beğenilmek, takdir edilmek ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekmek isteğinizi körükler. Bu durumda fiziksel cazibeniz de doğal olarak artacağından karşı cinsin tercih edeceği kişiler siz olabilirsiniz. İnsanlarla öyle kolay ve öylesine hızlı bir şekilde kaynaşırsınız ki, bu dönem bildik çevrenizin gittikçe genişlediğini fark edebilirsiniz. İlişkilerde sohbet kavramı ön planda olduğundan kimi zaman marko paşa gibi herkesle yakından ilgilenir ve yardımcı olmaya çalışabilirsiniz.

Bu tavırlarınız bazı özel yakınlara dönüşebilir fakat Venüs etkisi altında başlayan bir aşk uzun soluklu değildir sadece hızlı, beklenmedik ve oldukça sevimli geçer. Siz yaşam stilinize göre bu enerjiyi ister flört ilişkileriyle, isterseniz iletişimi arttırarak partnerinizle, zihinsel uyumunuzu güçlendirmek şeklinde kullanabilirsiniz. Bu arada kimi zaman kafanız karışabilir. Aynı anda iki kişi arasında tercih yapmanız gerekebilir veya ister istemez karşılaştırmada bulunursunuz. O böyle davranıyor öbürü ise şöyle gibi. Benim tavsiyem ise kısa sürecek bu dönemin radikal kararlar açısından pek etkili olmadığıdır. Yani bu süreçte bir ciddi karar alsanız bile, sürecin bitiminde yanlış olduğunu fark edebilirsiniz. kaldı ki Merkür gezegeni de geri hareket yapmakta olduğundan mantık gücünüzü muhakkak devrede tutmalı, bu dönemi biraz olsun sıkıntılarınızdan kurtulacağınız değişik insanlar tanıyacağınız bir mola gibi düşünmenizdir.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni sizler açısından dikkat edilmesi gereken özellikler taşımakta. Venüs hayatın lezzeti ve güzellikleri hissetme duygusudur. Bu yönüyle düşünürsek, bu süreçte ilişkinizi mantıklı bir şekilde gözden geçirmeye çalışırken kendi içinizde ikileme düşebilirsiniz. Bir yandan duygularınız yüreğinizin içinde sizi hapsetmekte ve bağımlılık yaratmaktadır, diğer yandan yenileşme, özgürleşme çabası içindesinizdir. İkizler burcu sadakat olgusunda sorunlar yarattığı için doğal olarak ilişkinize sahip çıkmakla, çıkmamak arasında bir yerde olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu, öncelikle kendinizi düşünmek ve aranızdaki paylaşım olgusunun gücüne bakmaktır. Bir takım kaprislerin, güvensizliklerin ve hesapçılığın olduğu bir beraberlik tabi ki sizin tercihiniz olmamalıdır. Siz ne kadar veriyorsanız karşınızdaki kişinin de buna saygı duyması ve otomatik olarak size bir şeyler sunması gerekir. Ortak olarak bölüşümde bulunmayan bir aşk mutluluktan ziyade hüzün yaşatıcıdır.

Bu enerjinin kimi yengeçler için anlamı ise, gizli yaşanan bir ilişkinin derinleşmemesi nedeniyle yüreğinizin sıkılması olabileceği gibi kimilerinizde iki kişiyle yaşanan aşk anlamına gelebilir. Hangisini tercih edeceğinizi bilememek fakat bir yandan da her ikisine birden bağımlı olmaktır. Tabi bu durum sizin gibi hassas kişiler için zorlayıcıdır. Bir başka etkisi ise, karşınıza çıkan yeni bir kişi hakkında tam olarak karar verememenizdir. Bu durumların tümünde yapılması gereken ne olursa olsun mantıklı yaklaşımlar içinde, tarafsız bir gözlemde bulunmaktır. Özelikle yükselen burçların farklı olması dolayısıyla bu dönemde kimi yengeçlerde olabilecek bir başka etki ise, ilişki konusunda tümüyle dünyaya kendinizi kapatmanızdır. Hani inzivaya çekilmek desek daha doğrudur. Öyle ki, ilişkinizde sorun varsa bitirmek yerine sürdürmeyi, bir yerde kadere teslim olarak beklemeyi isteyebilirsiniz. Yani onla da mutsuzum onsuz da, bu kişiyle de olmadı şununla da, o zaman en iyisi boşvereyim olsun bitsin tarzı bir düşünce içine girebilirsiniz. Benim size tavsiyem her yeni günün yeni bir umut taşıdığının farkında olmanız ve asla kendinizi dışarıdaki insanlardan ve dünyadan soyutlamamanızdır.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Aslan

Sevgili Aslanlar, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcundaki seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizlerin, sosyal hayatın içinde hem iletişime yönelik, hem de zihinsel açıdan ilişkiler kurmaya olan meylinizi güçlendirecektir. Arkadaş çevresinde bulunan bir kişi dikkatinizi çekeceği gibi, girdiğiniz sosyal ortamlarda enerjik, zeki, hareketli kişilerle tanışmanızı da destekleyebilir. Bunlar genel anlamda aşk ilişkisi olmaktan ziyade, sizin enerjik, cesur ve kararlı yönlerinizi, liderlik özelliklerinizi gösterdiğiniz ve iletişimde bulunmaktan hoşlandığınız, belirli bir mesafede kalmayı ve arkadaşlık yapmayı düşündüğünüz beraberlikler olabilir. Ayrıca Venüs İkizler burcu pozisyonu aşk konusunda ikilemler içinde kalacağınızı ve kararsızlık dolayısıyla ne yönde bir tercih yapmanız gerektiğini bilemeyeceğinizi gösterebilir. Öncelikle mantıklı düşünün, herşeyi gözden geçirin ve en doğru olan kararı verin.

Bu süreç sadece Aşk anlamına gelmeyeceğinden sosyal ilişkiler yoluyla kurulan bağlantıların geleceğe yönelik umutlarınızı gerçekleştirmenizde Merkür geri hareketi sonrası etkili olacağıdır. Yalnız şunu da belirteyim. Eğer uzun zamandır bir plan içindeyseniz ve gerekli kişilerle Venüs sayesinde tanışıp size yararlı olacak atılım için sponsor, destek veya güç bulursanız Merkürün geri hareketinin bitmesini beklemenize gerek yok. Bu hep yanlış algılanıyor. Oysaki hayat devam ediyor, eğer böyle olsaydı bütün iletişim dururdu. Lütfen eskiyle alakalı projeleriniz, yapmayı düşündüklerinizi için Venüs enerjisinden yararlanarak dostlarınızla, size destek olacak kişilerle temasınızı sürdürün. Aslanın meşhur gururunu bilmeyen yoktur. Fakat günümüzün hayat şartları gerekirse kapıları çalmanızı gerektiriyor. Sizler de bu enerjiden yararlanarak kendinizi gösterin, taktik geliştirin, iyi bir strateji belirleyin ve hünerlerinizi göstermeye çalışın. Zaten fırsatlar bu süreçte artacağı için ben sizler açısından olumlu geçeceği düşünmekteyim.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Başak

Sevgili Başaklar, bugün itibariyle İkizler burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni, 18 Haziran tarihine kadar sizlerin, mesleki konularda geleceğiniz adına yeni girişimlerde bulunmak için güçlü insanlarla ilişki içinde olmanızı ve becerikli olduğunuz alanlarda bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri göstermenizi gerektirmektedir. Kimi zaman kafanızda iki seçenek, kararsızlık ve bu kararsızlığın yarattığı sıkıntılar oluşabilir. Fakat ne olursa olsun Venüs hayatın lüksü ve zevkidir. Geçtiği yaşam alanı toplumsal hayatınızla birebir alakalı olduğundan sizlerin de kariyerinizle ilgili konularda sosyalleşmeniz gerekmektedir. Örneğin bu süreçte ihtisas alanınız olan konularda her türlü seminer, sosyal faaliyet, bilişim, internet dünyası, teknolojilerden yararlanmaya çalışmalı, kendinizi göstermeli, bağlantılar içinde olmalı, tanıştığınız insanlarla bu bağı sürdürmelisiniz. Tarafsız bir şekilde hareket ederek, mantıklı bir şekilde düşünerek bilginizi ifade etmeniz önemlidir.

Tabi ki bir başak için düzen son derece önemlidir. O bir işletmenin beyni olduğundan, kimi zaman karşısına fırsatlar çıksa bile öyle kolay kolay radikal gelişmelerde bulunmayarak bulunduğu alanı tercih eder. Bu tercih ise onun hep ikinci bir konumda kalmasına neden olur. Benim tavsiyem ise, yarın başlayacak yönetici gezegeniniz Merkürün geri hareketini de hesaba katarak araştırmalarınızı sürdürmeniz, mesleki konularda sizi ön plana getirecek düzenlemeler için kolları sıvamanız, size yardımcı olacak kişilerle temasta olmanızdır. İletişimsel açıdan yeni insanlarla bağ kurmanız gereken bir dönemdir. Kısaca sosyal ilişkilerinizi güçlü tutmalı, ben buradayım diyebilmelisiniz. Otorite konumunda bulunan kişilerle de, ne olursa olsun bu süreçte diyalogunuzu iyi bir şekilde sürdürmeyi de unutmazsanız gayet başarılı bir dönem geçirebilirsiniz.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Terazi

Sevgili Teraziler yönetici gezegeniniz Venüs bugün itibariyle İkizler burcunda seyrine başlamış bulunmakta. 18 Haziran tarihine kadar sürecek bu seyir sizlerin, başta eğitim hayatınız olmak üzere sosyal hayatın içinde birçok yeni insanla temas etmenizi ve ilişkiler kurmanızı sağlayan olumlu bir enerjidir. Bir terazi her zaman yenilikte bulunmaktan, hoşa gitmekten, aşk konusunda titizlenmeden bağ kurmaktan yanadır. Şimdi sizler için biçilmiş kaftan olacak bu dönemde yabancılarla temasınız kolaylaşabilir, ilginç insanlarla tanışabilir, maceralar yaşayabilirsiniz. özellikle yakın çevreniz, başka bir şehir veya ülkede bulunan bir kişiyle yakınlaşmanız mümkündür. bu durumda yolculuklar fazlasıyla gündeme gelebilir. Fakat şunu da belirteyim ki, bu etki altında başlayan bir ilişki çok uzun soluklu olmaktan ziyade, yüzeysel ve çabucak geçmeye adaydır. O nedenle gönül ilişkilerinde mantıklı düşünmeyi de elden bırakmayınız. Kafanızın içi karışsa da, hatta karşınızdaki kişi aklınızı başınızdan alsa da, ciddi anlamda bir şeyler yaşamak için erken olduğunu biliniz.

Kaldı ki Merkür gezegeni geri harekette olacağından dikkatli olmak gerekmektedir. Bu dönemin eğitim, ticari faaliyet, yolculuklar konusunda da etkisi vardır. Aynı anda iki seçenekle birden ilgilenmeniz mümkündür. bir yandan normal işlerinizi sürdürürken diğer yandan farklı konulara ilgi duyabilirsiniz. Böyle bir durumda yapmanız gereken kendi bilgi ve deneyiminize göre tercihinizi belirlemektir. Çünkü bu süreçte karşılaşacağınız insanlar iki yönlü davranabilir, karar verdiğiniz konu iki şık içerebilir, bir olay iki yönde ilerleyebilir. Bunların bilincinde olarak hareket etmeniz faydalıdır. Bu dönem için son söz olarak benim size tavsiyem hayatın eğlenceli, keşifçi yönünü hissetmeniz, en azından bu süreçte moralinizi yükseltecek şekilde hareket ederek, hayatı sevmeye çalışmanızdır.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Akrep

Sevgili Akrepler, 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni başka insanlarla temaslar kurarak maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışacağınız anlamına gelebilir. Kafanızın içindeki planlarınızla ilgili ikilemlere açık olduğunuz bu zaman içinde benim tavsiyem ne olursa olsun mantıklı hareket etmeniz, kuşku ve kuruntulu işlerden uzak durmanız, yaşamınızla ilgili dönüşüm ve yenilenmede bulunurken her olgunun olabilecek iki sonucunu da düşünerek hareket etmenizdir. Seçeneklerin fazlalaştığı bu süreç kafanızı yer yer kurcalasa da, siz kendinizi ve varmak istediğiniz hedefin altını iyi çizerseniz çelişkilere düşmeden yol alabilirsiniz. Miras, hisseli paralar veya eş destekli kaynaklar konusunda harcamalarınıza dikkat etmeli, durumunuz ne kadar iyi olsa da, boyunuzu aşabilecek harcamalarda dikkatli olmalısınız. Merkür gezegeninin yarın başlayacak geri hareketini de hesaba katarsak, Venüsün bu seyri etkisi altında hem duygusal hem de bilinçli isteklerinizde ikilemlere düşmeden hareket etmek esas alınmalıdır. Boşanma nedeniyle, nafaka veya hukuksal sorunlarınız varsa, ayrılmak üzere olduğunuz kişiyle gerilimli konuşmalar yapmak yerine olgun ve hoşgörülü bir tarzda hareket ederseniz, çıkarlarınızı korumuş olabilirsiniz.

Cinsel konularda Venüs İkizler burcu seyri aynı anda farklı kişilerle bağ kurmanıza ve bu beraberliklerin hiçbirinin kalıcı olmaması dolayısıyla hızlı bir dönem geçirmenize neden olabilir. sevgi anlayışınız genel olarak kendi doyumunuzu sağlamaktan geçebileceği için, umduğunuz gibi gelişmeler olmadığında kaygılar duymamalısınız. Özellikle evli kişilere, ilişkisi olanlara, çoğul ilişkiden yana düşünen kişilere dikkat ediniz. Tutkularınızı ve iç güdüsel arzularınızı yeri geldiğinde terbiye etmeyi biliniz. Bir kelebek gibi o çiçekten bu çiçeğe uçmak yerine, tutarlı bir bağ duygusu altında hareket etmeye özen gösteriniz.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Yay

Sevgili Yaylar bugün itibariyle İkizler burcunda seyrine başlayan Venüs gezegeni, 18 Haziran tarihine kadar karşıt burcunuz ve ciddi ilişkilerle alakalı yaşam alanınızda seyrini sürdürecektir. Venüs bu alanda oldukça güçlüdür fakat ikizler burcu geçişi nedeniyle dikkat edilmesi gereken özellikler taşır. Öncelikle, İkizler burcundaki Venüs partnerinizin bu dönemde sizinle bilgi alışverişinde bulunmayı, arkadaşlık olgusu içinde hareket etmeyi, zihinsel açıdan uyumluluğa son derece önem vereceğini göstermektedir. Sizinle ciddi ve derin meseleler hakkında, duygusal konuşmalar yapmak yerine hoşlandığı şeyler hakkında konuşmayı tercih edebilir. Siz de yapınız gereği bu türlü bir beraberlikten hoşlanıyorsanız hakikaten bu süreç zevkli geçebilir. Fakat Oğlak ve Akrep burcunda Venüs gezegeniniz varsa işiniz oldukça zorlaşabilir. Çünkü bu iki oluşum da, ciddiyet içerdiği gibi aşk konusunda sahiplenicidir. Bu yüzden de partnerinizin bu tarz yanaşması sizin için sabır gerektiren bir zaman olacaktır. Bu dönemi huzurlu ve uyumlu bir şekilde geçirmek için benim size önerim, ortak zevklerinizi paylaşmaya çalışmanız, birlikte aktivitelerde bulunmanız, sanki ilk tanışmışsınız gibi üzerine fazla düşmeden hareket etmeniz, duygusal bağlılık istememeniz ve en önemlisi sabırlı olmanızdır.

Bir Yay daima özgürlüğünü önemsediği için, bu dönemin sizin için genel anlamda hoş geçebileceğini düşünüyorum. onun üzerinde baskı kurmamanızı da özellikle öneriyorum. İlişkisi olmayanlar için bu süreç, arkadaşlık olgusu içinde, iletişim sırasında, bir özel davette, bir yakınınız aracılığıyla, yazışma ve sözel bir irtibat esnasında, yolculukta tanışabileceğiniz kişiyle tanışmanız anlamına gelebilir. Ayrıca kimileriniz için bu çift kısmetlilik olabilir. Aynı anda iki kişi birden talibiniz olabilir. Biraz kararsızlık yaşamanız mümkündür. Merkür geri hareketi de yarın itibariyle burada seyredeceğinden dikkatli düşünmek, kendi yapınıza, hayat tarzınıza ve yaşama bakış açınıza göre, eşit hak ve özgürlükte olabileceğiniz kişiyle bağ kurmanız gerektiğini ve acil kararlardan uzak durmanızın faydalı olacağını göstermektedir.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar 25 Mayıs -18 Haziran tarihleri arasında İkizler burcunda seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizler için gündelik hayatınız içinde uğraştığınız, hizmet verdiğiniz her konu, sağlığınız ve verimli bir şekilde kendinizi düzenlemeniz açısından önemlidir. Bu süreçte özellikle iş yerindeki arkadaşlarınızla olan uyumunuz, verimliliğinizde önemli bir paya sahiptir. Usta, patron konumundaki kişilerle iyi geçinmeniz, karşılıklı bilgilenmeyi sağlamak amaçlı mütevazi tavırlarınızın sizin açınızdan faydalıdır. Merkür geri hareketi de bu bölgede yarın itibariyle başladığına göre, Venüsün bu seyriyle birlikte iletişim ve ilişkiler konusu gayet önem arzetmektedir. Günlük hayatınızın düzeni doğal olarak hızlılık içinde gelişeceğinden, aynı anda bir çok görevi yerine getirmeniz istenebilir veya siz bizzat bu konuda daha titiz olabilirsiniz. bedeninizle zihninizin uyumlu çalışabilmesi açısından bu dönemde sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle bayan burç mensuplarının periyodik bakımlarını ihmal etmemeleri, kontrollerini yaptırmaları gerekebilir. Bu süreçte zayıflamak kolaydır fakat ayaküstü yeme tarzı gıdalardan uzak durabilir, sık sık ve az yiyerek beslenmeye özen gösterirseniz kolaylaşacaktır. Çünkü İkizler burcu aktiflik, hızlılık anlamına geldiğinden bünyeniz her zamankinden daha fazla çalışmaktadır. Uygun bir spor veya diyet programını uygulamanız kolaylaşabilir, yalnız dikkat edeceğiniz husus özellikle ciğerlerinizin sağlığı adına sigara ve benzeri maddeleri bırakmanız veya azaltmaya çalışmanızdır. Bu süreçte aşk yaşamınızın önüne geçen iş hayatınız nedeniyle partnerinizle daha az vakit geçirseniz de, bu konuya getireceğiniz düzenlemelerle sorun çıkmayabilir.

İlişkisi olmayanlar için bu süreç, iş yerinizde veya iş bağlantılı, iş seyahati, ortak bir arkadaşınız veya yakınınız aracılığıyla, herhangi bir hizmet duygusuyla bağlantılı bir durum dolayısıyla yeni bir ilişkinin başlamasına ön ayak olabilir. Fakat bu etki altında başlayan aşkların uzun sürmesi için her iki kişinin de ortak haritalarında uyum ve kadersel bir bağ olması gerekecektir. Çünkü Venüsün etkisi 19 gündür ve bu kadar kısa süre ilişkiye temel oluşturmak adına zordur. Bu dönemde güzelleştirmeyle alakalı işler veya sanatsal çalışmalar açısından uygundur. Bu konuda kurs görmeniz veya bir ustadan ders almanız mümkündür.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.

Kova

Sevgili Kovalar aşk ve ilişkilerle birebir alakalı Venüs gezegeni bugün itibariyle burcunuzla uyumlu görünüm yapacağı İkizler burcundaki seyrine başlamış bulunmakta. Sizler için bu süreç aşk ve flört ilişkileri bakımından aradığınız özgürlük ve arkadaşlık duygusunu tadabileceğiniz yeni bir kişi anlamına gelebilir. Özellikle hayatın keyifli ve eğlenceli yanlarını hissetmeniz bu dönemde gayet kolay olacağından uzun süredir yorulan bilinciniz ve üzgün yüreğiniz güç bulabilir, canlanabilir. Yarın başlayacak Merkür gezegeni de, bu enerjiye dahil edersek yeni insanlarla tanışmak, eskilerle temas kurmak derken hakikaten ilginç bir süreç yaşayacağınızı söylemek mümkündür. Yine bu dönemde ilişkisi olanlara benim tavsiyem, öncelikle arkadaşlık olgusunu önemsemeniz, birlikte eğlenmeyi ve gezmeyi, aşkınızı yeniden canlandırırken duygusal davranmamayı bilmenizdir. Çünkü bu süreç fazla bağımlılık ve hissiyat içinde olmaktan ziyade ortak ilgi alanlarını paylaşmayı gerektirmektedir. Eğer doğum haritanızda Balık veya oğlak burcunda konumlanmış bir venüsünüz varsa, yapacağınız en önemli şey, karşınızdakini sınırlamamak, özgür bırakmak, arkadaşı olmak, baskı uygulamamak, üstüne çok düşmemektir. Şimdi romantizm ve hassasiyet değil, bilakis rahat davranmak, hayatın keyfine varmak zamanıdır. 19 gün için ne kendinize ne de bir başkasına eziyet etmeden bu dönemin tadını çıkarmaya bakınız.

Bu sürecin kimi kovalar için anlamı ilişkinizdeki sorunlarını düzenlemeye çalışırken diğer yandan karşınıza çıkabilecek bir başka insan arasında kararsız kalmanız veya daha önce ayrıldığınız ilişkinizle alakalı hala kafanızın karışık oluşu nedeniyle tam olarak kendinizi ifade edemiyor oluşunuzdur. Bazılarınızda ise, yeni bir aşk başladığı halde, diğer ilişkinizin de sürmesi nedeniyle bir yandan mutlu diğer yandan şaşkın olabileceğinizdir. Bu ve buna benzer oluşumların dışında, genel anlamda ben, bu dönemin kısa sürse de size keyif katabileceğini düşünüyorum. Yalnız şunu unutmayınız ki, Venüs etkisi altında başlayan bir ilişki uzun soluklu değildir. Bunun için ortak haritalarınızın güçlü enerjiler içeriyor olması gerekir. Ayrıca bu süreçte tekrar bir araya geleceğiniz eski aşkınızla herşeyi en detayına kadar konuşmanız ve bundan sonrası adına bir sorun yaşamamak için mantıklı kararlar almanız yerinde olacaktır. Çocuk sahibi olmayı düşünenler için bu süreç etkili olabilir. Özellikle ikiz bebek sahibi olma açısından etkili olduğu düşünülmektedir. Çocuk sahibi olanların ise, bu dönemde ortak ilgi alanları yaratmaları ve yavrularıyla arkadaşlık hisleri içinde iletişimde bulunmaları faydalı olacaktır.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum

Balık

Sevgili Balıklar 25 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında, İkizler burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni siz Balıklar için, öncelikle yuvanızla alakalı konulardaki paylaşımların, iletişiminin göstergesi anlamındadır. Aile içindeki her türlü bağlantının, problemlerin gündeme gelerek çözülmesi adına etkilidir. Kimi zaman kardeşlerinizle ilgili kimi zaman yakınlarınızla alakalı her konu eviniz içinde konuşularak çözümlenilmeye çalışabilir. Merkür gezegeninin de bu alanda geri hareket yapacağını hesaba katarsak, doğal olarak hem evliliğinizi veya ilişkinizi iletişimsel anlamda gözden geçirme zamanınızdır. Zihinsel uyumun ev alanı içinde mutlaka sağlanması gereken zamandır. Kişisel olarak ahenk içinde ve huzurlu bir dönem geçirmek için, öncelikle dengeli bir paylaşımın sağlanması gerekmektedir. Venüs İkizler burcunda mantıklı bir bağ kurmak gerektiğini de göstermektedir. Aile içi ilişkiler yüzeysel olmamalı, birlikte yaşadığınız kişiyle paylaşımlarınızı düzene koymalı, dışarıdan hiç kimsenin evinizdeki sorunlara karışmamasını sağlamalısınız. Bu dönemde duygularınızı tarafsız bir bakış açısı altında incelemeniz ve bilinçaltınızdaki çelişkilerden muhakkak uzak durmanız, karar verilmesi gereken konularda her ayrıntıyı gözden geçirmeniz lazımdır.

Sizler bu dönemde evinizi sosyal hayatın merkezi gibi görerek, dostlarınızla, arkadaşlarınızla paylaşım içinde olabilirsiniz. kimileriniz için bu süreç yuvanızda vakit geçirmek isteğinizin belirtecidir. Bekar balıklar için bu dönem evlilik konusunun kimi zaman aile üyeleriyle konuşulduğu fakat kararsız kaldığınız bir süreç olabileceği gibi, aynı anda iki ev arasında koşuşturmanız da mümkündür. Bu dönemde dikkat etmeniz gereken en önemli konu, hassasiyet içinde düşünmemek, olaylara ne kayıtsız ne de fazla duygusal bakmamaktır. İç dünyanızdaki güven hissinizin yükselmesi için, balık hassasiyetini dengelemeniz kesinlikle gereklidir. Ev alanı içindeki değişimler için iki misli para harcamamak için çok dikkatli olmanız, bir ev almayı düşünüyorsanız Merkür geri hareketini hesap ederek uzmanlarla görüşmeniz, iyice araştırmanız lazımdır.

Not: Yükseleniniz hangi burçsa, o burcun yorumunu da okumanızı öneriyorum.  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
Güzel Sözler 2

nazlimcafem

Doktora zorla

KızlarlaChat Kızlarla Chat Arkadaşlık, Kız Arkadaş Bul

Sual: Secde âyetleri

http://www.sohbetsohbet.org

http://www.sohbetsohbet.org

Bedava sohbet odaları

Sohbetci Sohbet | Sohbet'e Bağlan!

Sevmek ne demek ?

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. sohbetsohbet.org