Okunma

1360

Değerli Sohbet Kullanıcılarımız, Bildiğiniz Gibi Sohbet Kuralları Sohbet Sitelerinde Standart veya Site Sahiplerinin Bir Arada Belirleyip Bu Kuralları Kullanıcılara gerek Duyuru şeklinde gerek ise Kanaldaki Operatörlere Söyleyip 20 - 30 - 40 Dakikada Bir Kanal geneline Hatırlatma Yazısı Olarak Sizlere Bilgilenmeniz Açısından yazılır.

 

                 Peki Bu Sohbet Kuralları’nın Amacı Nedir ? 

Sohbet Kuralları Kanal genelinde Veya Özelde Sohbet Ettiğiniz Bay Veya Bayan insanların Kişisel hak ve Hürriyetini Zedelemeden ve Özellikle Siyasi veya Ayrımcılık Nitelendirecek Konuların Konuşulmadan Sohbet Etmeniz için Yazılan Başlıca Kurallardır.  Bu Kuralların Başında Az öncede Yazdığımız Gibi ilk Kişinin Hak ve Hürriyeti Sonra ise Siyasi veya Ayrımcılık Yapacak konuşmaların Sohbet Sitelerinde Yasak olması Standart Bir Durumdur.

 

Kurallar Real Hayata yaşadığımız gibi Sanal ortamda özellikle Sohbet odaların’da da Aynıdır ( hemen hemen )

Mesela Küfür, Argo Gibi Kelimeler Yasaktır. Özellikle Site Sahipleri Küfür Ve Argo Kelimeleri Kanal genelinde yasaklamışlardır ve her sitede Bu Kural Sabittir. Kanal genelinde Küfür Edilmez Edilemez. Edenler ya kanaldan Yada Siteden uzaklaştırılır. Özelde ise Sizi rahatsız Eden Kişiler Küfürlü veya Argo Konuşuyor ise O kişinin Safasını Açın ve o Sayfanın üstünde mousenizin Sağ tuşuna tıklayın ve sonra ordaki ( Engelle ) Yazısına Tıklayınız, bu şekilde birdaha o şahıs size yazamaz. 

 

2. bir kural ise kanal genelinde Cep telefonu Dağıtmanın yasak olduğu davranıştır. Bu Davranışın yasak olmasının Sebebi ise, Sonuçta Sanal Ortamda farklı insanların olmasından dolayıdır, Mesela O ceptelefonu numarası başka birine ait olabilir, farklı amaçlar için dağıtılabilir, Bu Yüzden Cep Telefonu numarası vermekte yasaktır.

 

3. Kural Kanal genelinde Yazı karakterlerinin Boyutudur. Buda önemli bir Kuraldır Aslında Size göre Basit gelebilir ama ciddi anlamda yazı boyutunun büyük olmasıda kanal genelinde konuşan sohbet kullanıcılarını rahatsız eder ve sohbet etmekten kaçındırır. Bu yüzden yapmanız Gereken Klavyenizin ( Caps Lock ) Tuşunu Kapatmak Olacaktır, bu tuşu kapattığınızda yazı boyutunuz küçülecek ve kurallara düzgün şekilde sohbet etme olanağı bulacaksınız.

 

4. Kural Operatörler ile ilgili Diyaloğunuzdur. Bu kural da Ana Kurallardan Birtanesidir. Kanalda Kırmızı İşaretle @ işareti olanlara Kanal yetkilisi Adı verilir yani operatör, Bu kişiler Kanalın Asayişinden Sorumlu yetkililerdir. Bu kişiler ile giriceğiniz Münakaşa ve tartışmalar sizin kanaldan atılmanıza neden olabilir. Operatörlerin amacı kanal genelinde seviye, huzurlu sohbet ortamını sağlamak konuları kaydırmadan hoş bir şekilde size sıak ortam sunmaktır. Bu yüzden kanal yetkilileri ile Tartışmamanızı Dileriz.

 

5. Kural Kanal genelinde renkli yazı Yazma yasağıdır. Bu Kuralda önemli kurallardan birtanesi durumundadır. renkli yazıyı kanal genelinde yazdığınızda kanaldaki yazılanlar hepsi birbirine girer ve kimin ne yazdığı anlaşılmaz bu yüzdendir ki  kanal genelinde farklı ve renkli yazılar yasaktır.

 

6. Kural ise Temel Kuraldır. Bu kural Site Sahipleri tarafından Standart Koyulur. Başka Bir Web Sitesinin Adresini Yazmak veya Oranın reklamını kanal geneline yazmak kesinlikle yasaktır. Bu Yasağın cezası Direk Siteden Uzaklaştırılmaktır. ister kanal genelinde isterseniz özelde web site reklami yaparsanız bu sizin sohbet etmenizi olanaksız hale getirip sohbet siteden süresiz şekilde atılmanıza neden olucaktır.

 

   Arkadaşlar Genel Sohbet Kuralları Bunlardır Umarım Bu Kurallara Uyarsınız, Bu Kurallara Uymadığınızda Yukarda da Yazıldığı Gibi ya Kanaldan Ya da Sohbet Sitesinden Uzaklaştırılırsınız. Umarum Sohbet Sitesi ilkemizde Bize Açıklamasını Yapmamızı istediğiniz Konuları Anlaşılır Şekilde Yazıyoruzdur.  http://www.sohbetsohbet.org   Ailesi Olarak Sizlerin Hizmetindeyiz. Siz isteyin Biz yapalım

                                 Kara_Murat  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
Ankaranın Güzel Yerleri

Etli Yaprak Sarması

Aşkınızın Burcuna Özel

İçelin nesi meşhur, Mersin'in nesi meşhur

GENEL BALIK BURCU ÖZELLİKLERİ

http://www.sohbetsohbet.org

http://www.sohbetsohbet.org

Bedava sohbet odaları

Sohbetci Sohbet | Sohbet'e Bağlan!

Sevmek ne demek ?

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. sohbetsohbet.org