Okunma

1455

Cinsel Hastalıklardan Korunmanın Yolları

Cinsel hastalıkları alacağınız bazı önlemlerle azaltmanız mümkün. Cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan bazı yollarla korunabilirsiniz.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan cinsel ilişki sonrası genital bölgeleri yıkayarak, duş alarak veya idrar yaparak korunamazsınız. Bu nedenle cinsel ilişkiye gireceğiniz her sefer lateks prezervatif kullanın. Eğer kayganlaştırıcı kullanacaksanız su bazlı kremleri tercih edin.

Cinsel partnerlerinizin sayısını kısıtlayın. Ne kadar çok partneriniz olursa cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanma riskiniz o kadar fazladır.

Tekeşliliği deneyin. Bu sadece, bir partnerle seks yapmak anlamına gelir. Ayrıca riskinizin azalması açısından partnerinizin de tekeşliliği kabul etmesi önemlidir.

Cinsel partnerlerinizi daha dikkatle seçin. Cinsel yolla bulaşan hastalığı olduğundan şüphelendiğiniz biriyle cinsel ilişkiye girmekten kaçının.

Cinsel yolla bulaşan hastalığınız bulunup bulunmadığını anlamak için düzenli olarak muayene olun. Varsa, enfeksiyonunuzu başkasına bulaştırma ihtimalinden kaçının.

Cinsel ilişki öncesinde alkol veya uyuşturucu kullanmaktan kaçının. Bu maddeleri kullananlarda prezervatif kullanımı daha azdır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtilerini öğrenin. Hem kendinizde hem de cinsel partnerinizde bu belirtileri gözlemleyin ve arayın.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar konusunda bilgi edinin. Bu konuda ne kadar bilgili olursanız kendinizi o kadar iyi korursunuz


  Yorumlar

 
Rastgele Konular
Son Eklenenler
Nah vardır

Liseli Kızlar

HASAN DURAK - GÜZEL BU NASIL SEVDAYMIŞ Chat

KOÇ KADINI

güzel sohbet nickleri

http://www.sohbetsohbet.org

http://www.sohbetsohbet.org

Bedava sohbet odaları

Sohbetci Sohbet | Sohbet'e Bağlan!

Sevmek ne demek ?

 

 
WebMaster : Ahmet Kadir Yalçın

Hosting : Şeker Shell Internet Hizmetleri

Copyright 2010 Her Hakkı Saklıdır. sohbetsohbet.org